Brněnský Plesem: pohled organizátora

27. ledna tohoto roku se v Brně uskutečnil pilotní Plesem. Původně jsem měl v plánu popsat akci očima nezaujatého pozorovatele, avšak mé dojmy jako jednoho z organizátorů jsou příliš silné na to, abych je jednoduše ignoroval.

Pokud bych měl vybrat jakýsi leitmotiv, který se nesl celým plesem od začátku až do konce, od prvotního nápadu, ples uspořádat, až po poslední taneční kroky, pak by to beze sporu bylo nadšení všech zúčastněných. Bez nadšení by to ani nešlo: na přípravu nebylo mnoho času a nadšení bylo to palivo, které nás nutně pohánělo kupředu ve spletitých a ná- ročných přípravách. Pro mnohé z nás to bylo první setkání s organizací akce podobných rozměrů a bylo nutné překonat mnoho nečekaných překážek, abychom Plesem dovedli k úspěšnému konci.

A úspěšný konec to nakonec také byl. Už jen množství plesajících se pohybovalo daleko za hranicemi našich očekávání. Ukázala se tak lačnost brněnské (nejen) mládeže po akci, jakou Plesem je; po akci, která nabízí možnost sejít se s kamarády a známými a která navíc poskytuje možnost tance. K tomu hrála kapela Byznys TIME a i přes horší akustiku sálu byla schopna dostat tanečníky do varu. Pokud totiž na celé akci bylo něco výrazného, pak to jednoznačně bylo zapálení účastníků pro tanec. Bylo tam mnoho čerstvých „absolventů“ tanečních, kteří toužili ukázat své nově nabité dovednosti v co nejlepším světle, ovšem tak tak že stačili tanečnímu elánu zkušenějších párů. Bylo smutné, že se muselo končit již před půlnocí – mnozí by rádi pokračovali snad do rána a v tomto duchu se vyjadřovali i v dotazníku, který nám, organizátorům, poskytl tolik potřebnou zpětnou vazbu. Dát lidem více prostoru k tanci bude rozhodně jedna z priorit příštího ročníku.

Pokud si lidé přesto chtěli od tance odpočinout a chtěli například zkusit štěstí ve hře, byla zde možnost bohaté tomboly. A zde opět překvapila ochota sponzorů, velkých i malých. Dalo by se říct, že téměř samozřejmě do tomboly přispěla různá brněnská divadla, Technologické muzeum, science centrum Vida!, cukrárna Kolbaba a mnoho dalších. A pokud ani to štěstí ve hře nevyšlo, byl zde vždy bar, který byl do značné míry nakoupen z vlastních zdrojů, nicméně i tam byla znát vstřícnost mnoha lidí, když bar zásobili svými domácími pochutinami.

Plesem pro nás organizátory pochopitelně připravil i mnoho nepříjemných situací (např. nedostatek sklenic) a je tak z čeho se do příštího ročníku poučit. Ale přípravy rozhodně půjdou o poznání radostněji, když víme, jak vítaný Plesem v Brně je.

Komentáře