Florbalový turnaj

Rok se s rokem sešel a my jsme se opět střetli na parketách, abychom se honili za tou maličkou kulatou věcí, které se říká míček. Ale abychom to vzali od začátku, v pátek 25. listopadu jsme se sešli na seniorátní mládeži na faře v České Třebové a následující ráno jsme se vydali do místní tělocvičny, kde proběhl floorbalový turnaj. Letos přijelo pouhých pět týmů, takže se nehrála tradičně na dvě skupiny po čtyřech s následujícím play-of a play-down, ale hráli jsme každý s každým dvakrát.

Týmy přijely z různých koutů Čech i Moravy, putovní pohár tak vyhrál nový tým Kryštofa Maláče z Brna. Pětinásobný vítěz předchozích ročníků, tým Vanča gangu Krucemburk, se stejně jako loni rozpustil a nechal draftovat do jiných týmů. Jeho hráči tak učinili poté, co si řekli, že dají šanci i jiným týmům. Loňští vítězi, Bartolomějci od pardubického kostela sv. Bartoloměje (podobnost s jednou nocí je čistě náhodná), letos bohužel nedali dohromady sestavu, aby přijeli. Každoroční derby chrudimského týmu kapitána Nýma s čáslavským týmem, který letos uzavřel spojenectví s Nuslemi, o předposlední místo skončilo vítězstvím Chrudimi. Jeden tým přijel z Prahy, jmenovali se Pondělí a z lavičky skandovali „Horní Čermná“. Poslední nezmíněný tým, Supící hroši, přijel z Pardubic, Přelouče a Lysé nad Labem. Ti tolik dychtili po poháru, že se s ním vyfotili (vizte foto), i když ho nevyhráli.

Věřím, že spousta hráčů byla stejně vyřízená z turnaje jako já, kterého bolely části těla ještě pár dní. Osm zápasů bylo dost na někoho, kdo hraje flrbal jednou ročně na tomto turnaji. I přesto jsem si turnaj užil a těším se na příští ročník.

Komentáře