Anděl Páně podruhé

Anděl Páně 2. Nějak mi tam ta dvojka nesedí, jenže v multikinech se prostě píše číslice. Já pohádku raději nazvala podruhé, tak tomu rozumím. Vyrazili jsme se syny do multikina na Zličíně a bylo narváno. Což se mi už dlouho nestalo a to nebyl první týden uvádění. Super! V čem to vězí? Vážně lidi ještě dnes zajímají pohádky, a dokonce inspirované Biblí?

Režisér Jiří Strach ví, jak na diváka. Svatá Lucie je Lucie Bílá, svatý Josef Josef Abrhám, archanděl Michael Michal Horáček… Úspěch však není jen o tom. Ono jde totiž mnohem víc o příběh, který se odehraje na zemi, než o těch pár vtipných narážek v oblacích. Pravda a láska zvítězí a to jednou za rok rád slyší skoro každý. Pravda je, že pár vtípků v multikině vyšlo naprázdno a pousmála jsem se snad jen já.

Třeba o ztraceném Ježíškovi nebo profesoru Akvinském. Jinak musím říct, že podruhé a snad ještě líp. Skvělá kamera, střih a herecký koncert především představitelů čerta Uriáše Jiřího Dvořáka a anděla Petronela Ivana Trojana. Třeba pohádka do dětských hlaviček a nejen do nich zanese onu zprávu o Božím světě, což je kus sakra dobré evangelizace. Je to krásné, hravé a samozřejmě plné barokních představ o Nebi. Zvěstovat Písmo pohádkou je dobrá věc, vždyť je to i tradice evangelická, vzpomeňme na pana faráře Karafita a jeho Broučky.

Komentáře