Baklava sedmého dne

Chcete okusit sladkost Slova Božího?! Pak toto je recept právě pro vás! Baklava je tučný, sladký zákusek mnoha kuchyní Balkánu a Blízkého Východu. Sefardské ženy následující verzi nazývají Siete Cielos, tedy Sedm nebes, podle sedmi sfér, kterými prošla Tóra, než ji Mojžíš na Sinaji přijal. Říkají, že až dáte do úst první sousto, pochopíte sladkost Tóry i sladkost ukrytou v názvu Sedmé nebe.

Suroviny
¼ kg rozpuštěného másla
½ kg fio těsta (asi 24 plátků – buď koupíte hotové, nebo vyrobíte – viz dále)
3 šálky nasekaných pistácií
½ šálku cukru 1 lžíce skořice
¼ lžičky mletého hřebíčku
½ lžičky růžové vody (koupit, nebo viz dále)

Sirup
1 šálek vody
2 šálky cukru
2 polévkové lžíce čerstvé citronové šťávy
¼ šálku medu

Filo těsto (základ pro řadu pokrmů)
4 šálky hladké mouky
4 lžíce olivového oleje
1,5 šálku vlažné vody
1,5 lžičky soli

Sůl, škrob, plastiková fólie, kus plátna

1. Do osolené vody přiléváme postupně vlažnou vodu, stále mícháme ještě asi 10 minut.

2. Po částech zapracujeme olej, až bude těsto hladké.

3. Těsto přikryjeme plastikovou fólií a necháme nejméně dvě hodiny odpočinout (při pokojové teplotě).

4. Na pracovní plochu dáme plátno, poprášíme škrobem a těsto vyválíme na tenoučký plát.

5. Plát nadzvedneme na hřbety rukou a jejich vzdalováním těsto vytahujeme, až máme (jako list papíru) tenoučký čtverec aspoň 180×180 cm velký, silnější okraje odkrojíme.

6. Čtverec necháme 30 minut odpočinout a oschnout.

7. Nožem nebo rádýlkem odkrojíme pruh o šířce 30 cm a pruh rozkrojíme na 40 cm velké plýty, ty poprášíme škrobem a skládáme na sebe, takto pokračujeme, až je všechno těsto nakrájené na pruhy a naskládané na sebe. Hotové těsto lze okamžitě použít, zabalené do plastikového sáčku vydrží v ledničce tak 14 dní.

Růžová voda
Okvětní lístky růží (čisté, bez hnojiv, postřiků…!) dáme do horké vody v poměru 1:2 a necháme přikryté hodinu louhovat v horké, ale ne vroucí (!) vodní lázni. Lísky vymačkáme, škoda každé kapky. Skladujeme v lednici.

Vymažeme pekáč máslem a postupně klademe pláty těsta promazané máslem. Pak dáme vrstvu nasekaných pistácií smíchaných s cukrem, skořicí, hřebíčkem a růžovou vodou a přikryjeme dalšími pláty fio těsta promazávaného máslem. Necháme v chladu asi půl hodiny, aby se máslo nacucalo do těsta.
Předehřejeme troubu na 180 °C.
Velmi ostrým nožem nakrájíme pláty na cca 36 kousků ve tvaru kosočtverce a pečeme půl hodiny. Pak zvýšíme teplotu na 200 °C a pečeme ještě čtvrt hodiny. Těsto se lehce nafoukne a opeče.
Zatím co se peče, vyrobíme sirup. Smícháme vodu, cukr a citronovou šťávu a asi 20 minut povaříme. Pak přidáme med a necháme vychladnout. Poléváme baklavu hned, jak ji vyndáme z trouby. Výsledkem bude 15–20 porcí zářivých diamantů, které se dají jíst horké i vychladlé. Jestli tedy zbude něco, co stihne vychladnout…

Komentáře