Košile aneb ležérní elegance

Košile je většinou považována za součást mužského šatníku, ale od 20. století by neměla chybět ani v šatníku zástupkyň něžného pohlaví.

Košile je nejstarší dochovaný kus oblečení, první zkazky o ní máme již ze starého Egypta kolem roku 3000 př. n. l. Původně patřila mezi spodní části pánského oblečení, ale díky několika staletím, které mezi tím uběhly, ji již nemusíte schovávat pod další kus oblečení a můžete si ji vzít jen tak k sukni či kalhotům.

Většina z nás si pod slovem košile představí vrchní část oblečení s límečkem, zapínáním na knoflky, většinou s dlouhými rukávy a manžetami, občas malou náprsní kapsou. Ale třeba v Americe pod označení „shirt/košile“ spadá mnohem více kusů oblečení než třeba v konzervativní Británii. Takže občas těžko říct, co je ještě košile, a co už halenka nebo tričko…

Košile může být součástí elegantního outfiu třeba do divadla nebo na promoci, běžný svršek do práce nebo součást lehce skateově streetového looku. Záleží jen na vaší kreativitě. V obchodních řetězcích dost často nepatří k nejlevnějším, trička se na věšásích houpou s polovičními cenami, ale hezké košile se dají najít i jinde než v Palladiu nebo jemu podobných nákupních centrech.

Černá košile pochází z vinted.cz a předchozí majitelka ji ještě ozdobila falešnými diamanty na límečku, světle modrá košile pochází z Texile House, tmavě modrá byla vyměněna na vinted. cz a jediná bílá košile je z H&M. A jeden tip, dámy – v pánských košilích se dobře spí.

Komentáře