Plesová sezóna

2hand3

autor: Evey Taylor

Dostala jsem na starosti novou rubriku Noty nebe – o módě, levné módě… Nepřipadám si jako adekvátní osoba vám zde něco moc psát, trendy sleduji jen tím, že mi na Facebooku vyskakují nové statusy Elle nebo Vogue… A celkově jsou mi dost ukradené, protože se řídím spíš tím, zda se mi něco líbí nebo ne. A pak, i když si na sebe něco obleču něco, o čem mám pocit, že je úžasně stylové, tak potkám ženu mého bratra a připadám si jako dítě zpátky ve škole, ve škole stylu.

Leden, únor, všeobecně začátek roku je považován ještě za plesovou sezónu. Jsou poslední maturitní plesy, nejrůznější organizace pořádají vlastní taneční párty a i evangelická mládež se tradice drží lednovým Báječným bálem. Asi většina z nás žen v tuto chvíli závidí mužům, kterým si stačí vzít dobře padnoucí oblek, změnit košili či kravatu, aby nebyly na dvou plesech za sebou úplně beze změny. Do určité míry se za smoking ženy dají považovat „little black dress“ – jednoduché černé šaty, většinou nad kolena. Historie „little black dress“ sahá do 20. let 20. století, k legendární módní návrhářce Coco Chanel.

Původní designy byly tvořeny se záměrem dlouhotrvajícího, universálního, dostupného trendu šatů v neutrální barvě. A většina žen sdílí ideu, že každá z nich by v šatníku měla mít aspoň jedny jednoduché, elegantní černé šaty, které na základě příležitosti může oživit různými doplňky – výraznými šperky, zajímavými punčochami či koženým sakem. A věřte nebo ne, little black dress se dají najít i v sekond-handech. Třeba tyto na fotkách jsou z Textile House, jednoho z největšího řetězce „sekáčů“ v Praze.

Šaty jsou doplněné samodržícimi pučochami, které byly zakoupeny v Calzedonii v rámci lednových slev za půlku původní ceny, a botami asi za dvě stě korun z jednoho malého krámku na Národní ulici v Praze.

 

2hand

autor: Evey Taylor

2hand2

autor: Evey Taylor

Komentáře

One thought on “Plesová sezóna

  1. Profilový obrázek Rebeka says:

    Šaty jsou samy o sobě docela hezké, avšak na ples nevhodné. Stejně jako punčochy se vzorem. Chanelovské „malé černé“ jsou sice prezentovány jako šaty pro každou příležitost, ale vypadaly původně trochu jinak a na plesování tvořila Coco taky něco kapku odlišného :-) Taky boty se na ples volí zpravidla takové, aby se v nich dala pohodlně protančit celá noc (chce to hlavně volný pohyb chodidla, skoro zásadně i volná špička).

    Nápad s rubrikou o módě levně chválím, jen by to možná chtělo někoho na korekturu textu :-)

    Odpusťte kritiku, nemyslím to zle, jen chci být podnětná :-)

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..