Den pro Kubu

Ve středu 18. března 2015 jsme průvod Dam v bílém symbolicky přenesli do Čech, v jeho čele šla kubánská disidentka paní SoniaGarró, nespravedlivě vězněná na Kubě. Průvod šel od evangelického kostela u Martina ve zdi, kde Den pro Kubu začal ekumenickým setkáním, které vedl synodní senior Českobratrské církve evangelické Joel Ruml, kázáním posloužil profesor Tomáš Halík a shromáždění pozdravil místopředseda vlády Pavel Bělobrádek.

Průvod, se vydal uličkami staré Prahy přes Karlův most do Nosticova paláce, kde pokračoval Den pro Kubu komponovaným večerem moderovaným Šimonem Pánkem. S krátkou řečí vystoupil ministr kultury Daniel Herman, současnou situaci na Kubě přiblížil Ondřej Juřík z Člověka v tísni. Dámy v bílém je sdružení kubánských žen, které se pravidelně setkávají a bíle oblečené s bílými květy v tichém průvodu upozorňují na porušování lidských práv ve své zemi. Bílou barvu v našem průvodu mají deštníky, symbol ochrany a balónky jako naděje na svobodný život.

Den pro Kubu se konal už popáté. Poprvé se připojili se i studenti Evangelické akademie na svých školách i v Praze a také několik sborů ČCE v Čechách i na Moravě.

 

den pro kubu3

autor: Člověk v tísni o.p.s.

 

 

den pro kubu2

autor: Člověk v tísni o.p.s.

Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..