#FreedSaeed

V sobotu 16.1. byl po třech a půl letech propuštěn z vězení americko- íranský pastor Saíd Abedini. Saíd byl odsouzen k 8 letům za „ohrožování národní bezpečnosti“. Ve skutečnosti to bylo kvůli jeho dřívějšímu angažování se v podzemní církvi a šíření křesťanství. Saíd se ale v posledních letech před zatčením již aktivně v podzemní církvi nezapojoval, ale jezdil do Íránu z USA budovat státem povolený sirotčinec. Na jedné takové cestě byl zatčen a uvězněn. V loňském roce Nota Nebe vytiskla článek o jeho věznění.

Saíd Abedini byl spolu s dalšími třemi americkými vězni „vyměněn“ za 7 íránských vězňů v USA. Tato výměna proběhla vrámci mezinárodních jednání o jaderném programu Íránu jako poslední krok před zrušením sankcí. Saíd Abedini je v současné době v Německu, v americké vojenské nemocnici. Jeho manželka Naghmeh bojovala tři a půl roku za jeho propuštění, vystoupila několikrát např. před americkým kongresem, OSN, Evropským parlamentem, setkala se osobně s americkým prezidentem Obamou. Zde v Česku jsme před dvěma lety oslovili české europoslance s žádostí o prosazení rezoluce evrop. parlamentu za propuštění Saída. Tři tehdejší europoslanci, p. Roithová, p. Vlasák a p. Zahradil nám na výzvu odpověděli, rezoluci iniciovali a prosadili spolu se svými stranickými kolegy. Za to jim patří dík.
Naghmeh zveřejnila na facebooku poděkování všem, kdo se za Saída a jeho rodinu po celou dobu věrně modlili, podepsali petice za jeho propuštění, povzbuzovali je, bojovali za ně v rámci svým možností. Tito lidé jsou po celém světě a je jich přinejmenším milión….
Jménem Saídovy rodiny, kterou naše rodina osobně zná, bych i já chtěla poděkovat všem v České republice, kteří se věrně za Saída a jeho rodinu modlili. Radujeme se dnes společně, že Pán Bůh modlitby vyslyšel a Saíd je na svobodě. Naše modlitby potřebuje jejich rodina i nadále. Proces znovu začlenění do normální společnosti, sžívání se s rodinou nebývá pro vězněné snadný. Saíd zažil nejedno mučení, které se spolu se špatnými podmínkami ve vězení  podepsalo na jeho fyzickém i psychickém zdraví. I to je jeden z konkrétních námětů k modlitbám.
Saíd Abedini je jeden konkrétní pronásledovaný křesťan, který je nám díky osobnímu kontaktu blíž. Pronásledovaných bratří a sester máme na světě mnoho a ti všichni  potřebují naše modlitby.

 

Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..