Dny důvěry

V letošním roce se již popáté konají Dny důvěry. Akci organizuje francouzská ekumenická komunita Taizé a získává v naší zemi čím dál větší popularitu. Ve dnech 20.–22. 11. 2015 do Ostravy zamíří kolem 300 mladých lidí z celé republiky, přilehlého Slovenska a možná také z Polska. Už teď akci připravuje tým složený z mládežníků různých církví z Ostravy a okolí.

Na co se můžeš těšit? Celý víkend se ponese v duchu pokojné důvěry a atmosféry jako v Taizé. Součástí budou modlitby s meditativními zpěvy, zajímavé biblické přednášky a workshopy. Všichni účastníci budou ubytovaní v rodinách v Ostravě a okolí. Je to velké gesto pro tento region – organizátoři očekávají, že vzniknou nové příležitosti ke sdílení lidí a lepšího pochopení lokálních problémů.

Sama jsem se akce zúčastnila před čtyřmi lety, když byla v Olomouci. Nejvíce mě oslovilo právě srdečné přivítání od mé hostitelské rodiny a čas strávený společně s nimi a dalšími čtyřmi mladými lidmi. Také se mi moc líbily písničky v češtině a pokojná atmosféra olomouckého dómu. Splnil se mi tak dávný sen právě v tomto kostele se modlit společně se spoustou dalších mladých lidí.
www.dnyduvery.cz

Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..