Mládežnická voda

mládežnická vodaMáme tu léto a jak známo, léto je nejlépe strávit u vody. Ale proč jezdit k moři a rozvalovat se někde na horkém písku, když i na řece můžeme zažít spoustu legrace? Co takhle sebrat partu lidí, kytaru, Bibli a nejnutnější oblečení, a usadit se na kánoi s pádlem v ruce? Dobrej nápad!
Mládežnické vody mají v naší církvi dlouholetou tradici. Už za totáče jezdili naši rodičové na vodu, tehdy to mělo rozměr revolty – na řece je najednou nikdo nehlídal, neposlouchal. A tak se stalo, že na kánoích se probírala témata, která byla jinde tabu. Dneska si můžeme povídat, o čem chceme, kde chceme. Ale na vodu jezdíme stále.

Třeba loni, to jsem byl vedoucím poprvé, jsme jeli Moravu z Hanušovic málem až do Olomouce. Za šest dní nám řeka nabídla vše, co jen jsme si od ní mohli přát – rychle tekoucí zákruty a peřeje i pomalý tok mezi napadanými stromy. Užili jsme si tedy jak adrenalin, tak překrásnou přírodu.
A  když se někdo vyklopí? Trochu vody neuškodí! Vždycky jsou nablízku pomocné ruce a během několika málo minut se jede dál. Žádná ostuda se nekoná. Nakonec do té vody člověk rád skočí sám, když je vedro. A večer vždycky přijde společná večeře, pobožnost a posezení u táboráku. To pak jeden zalézá do spacáku s myšlenkou, jak je pod tou hvězdnou oblohou krásně.

Letos pojedeme slovenský Hron. Už jsem ho před pár lety sjížděl a musím říct, že se máme nač těšit. Každý si přijde na své bez ohledu na to, jestli jste ostřílený říční vlk nebo úplný začátečník. No a pokud vám to ještě nestačilo, tak se můžete podívat na malé video Youtube pod názvem „Vodácký výlet ála Lego“.

Přihlásit se můžete na http://prihlasky.srcce.cz/.

Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..