Amy, z níž bolí srdce

amy...Kdo by neznal její úžasný hlas, kdo by nevěděl, jak zemřela. Všichni říkají, že ji zabily drogy. Pravda je to ovšem jen částečná. Dokument poskládaný ze střípků vzpomínek a záznamů však ukazuje úplně jinou závislost, která ji přivedla až na dno propasti.

Na začátku stojí holka – rebel, která přesně ví, co chce a nechce. Miluje jazz a má prořízlou pusu. Na konci je zničená, použitá, nešťastná. Přestože věděla, že ji to všechno pomalu (ve skutečnosti dost rychle) zabíjí, nedokázala tomu utéct. Nemluvím v první řadě o drogách, ale o showbyznysu. Podléhala mužům ve svém okolí a nedokázala řídit svůj život, což ilustruje i další její problém se závislostí – bulimie. Porucha příjmu potravy. Chiméra moderního světa, že kdo je štíhlý, je hezký.

Kdyby byla tlustá zpěvačka v  jazzovém baru, nebyla by bývala asi slavná, ale možná šťastná a živá. Zabili ji ti, co se živili její slávou, co ji místo na odvykačku odvezli na pódium. Zabila ji sláva a popularita. Byla loutkou, kterou být nikdy nechtěla. Byla příliš chytrá, aby ve vodách showbyznysu plula, a příliš křehká na to, aby se rybářům ubránila. Bohužel to byli ti, kterým důvěřovala.

Nejvíc mě do varu dostávali hloupí novináři a moderátoři, kteří se do ní nevybíravě pouštěli, když byla na dně. Možná to byli ti stejní, které dříve vyváděla z míry ve studiu. Psalo se, že podlehla ďáblu. Ano, ale do pekla ji neposlali drogy, ty byly jen dopravním prostředkem. Budete šokovaní tím, kdo jí nejvíc ublížil. Bude se vám chtít řvát nebo brečet, ale rozhodně stojí za to jít do kina a poznat, jaká byla
Amy Winehouse.

Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..