Evropské setkání mladých zaplavilo na Silvestra celou Prahu/ chybí foto

foto: Wiesia Klemens/Komunita Taizé a Roman Albrecht/Člověk a víra

1) Komunita Taizé dorazila do Prahy – jeden ze stanů byl i na pražském hradě.

2) Mladé poutníky z celé Evropy přivítalo sněhové objetí.

3) Na výstavišti v Letňanech, kde se konala velká část programu, dostali všichni potřebné informace včetně vysvětlení, jak se dostanou do míst ubytování.

4) Hodně mladých přispělo k setkání také pracovně – např. jako vedoucí diskuzních skupinek.

5) Metro zvládlo přepravit několikrát denně všech 30.000 účastníků na modlitby a programy.

6) Někteří mladí měli možnost spát v 2 500 hostitelských rodinách, kde také snídali a strávili novoroční oběd. Většina z nich ale spala ve školách a tělocvičnách.

7) Večeři dostali poutníci na výstavišti v Letňanech, kde také společně „stolovali“ na holé zemi. Bylo rozdáno na 6000 jablek, 100 000 mandarinek, 22 000 kg chleba a více než 500 palet teplého jídla.

8)Do setkání se zapojilo 105 hostitelských společenství (mimo jiné také několik sborů ČCE): ranní modlitby, diskuzní skupinky a silvestrovský program probíhaly právě zde.

9) Polední modlitby probíhaly v 17 kostelech v centru Prahy – mimo jiné také v evangelickém Salvátoru, kde se sešli Češi a Holanďani 31. 12.

10) Odpoledne mladí zaplavili univerzity a jiná veřejná místa a rozšiřovali si své obzory během více jak 30  workshopů.

11) Každý večer se všichni sešli ke společné modlitbě v 5 halách na výstavišti a v katedrále sv. Víta. Kapacita ale nestačila, bratři těsně před setkáním tedy ještě zajistili venkovní stan. Dekorace hal evokovala dílo Bohuslava Reyneka.

12) Bratr Alois, představený komunity Taizé, četl každý večer zamyšlení. Doprovázely ho přitom děti, které zdravily mladé z 65 nejen evropských zemí.

13) Ať světlo ze setkání zůstane v srdcích účastníků a hostitelů i v dalších zimních dnech. Na shledanou ve Valencii (Španělsko) na konci roku 2015! Přidejte se.

Více informací na www.taize.fr/cs v průběhu roku.

Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..