Do nového roku s plánem (na čtení Bible)

S blížícím se rokem 2015 přichází úvahy, jaký asi bude. Jistě je na místě položit si i otázku, jakým způsobem budu po těch 365 dní číst Bibli. Vždyť kdy jindy je lepší čas dát svým čtením nějaký systém, než 1. ledna? Přičemž držení se aspoň nějakého schématu nám nabízí tu výhodu, že se nevěnujeme stále dokola týmž pasážím, nýbrž postupně procházíme napříč Písmem. Bible může poskytnou nový náhled na všednodennost, překvapit radostnou zvěstí v těžších chvílích nebo nám prostě připomenou krásu, která nás obklopuje.  Můžete se také dohodnout s dalšími lidmi, že budete postupovat podle stejného plánu, a navzájem se motivovat ve chvílích, kdy byste to jinak vzdali, a zároveň se tak otvírá možnost o přečteném sdílet diskutovat.
My jsme s pár mládežnicemi zvolily plán, s nímž stačí věnovat pouze pětkrát týdně pět minut Bibli a od ledna do prosince tak projdeme celým Novým zákonem (viz https://db.tt/vLlcPgBE). Víkendy zůstávají volné a lze je tak využít např. k dohánění skluzu, reflexi či čtení jiných částí Písma. Zároveň je navrženo pět způsobů, jak při studiu proniknout do hloubky. Evangelia nenásledují po sobě, nýbrž jsou prokládána jinými knihami, takže je příběh Ježíše připomínán každé 3 měsíce.
Víkendy zůstávají volné a lze je tak využít např. k dohánění skluzu, reflexi či čtení jiných částí Písma.

I Starý zákon stojí za to číst, jenže pamatovat si, které části už máme za sebou a které ještě zbývají, je téměř nemožné. Proto je přiložena také kartička s přehledem všech jeho kapitol s políčky k odškrtávání, takže až se dostanete i k němu (minimálně s Žalmy se nejspíš setkáte i náhodou), stále budete vědět, co z něj vás ještě čeká.
Nahlížíte-li na odkazovaný plán, vidíte u každého data a patřičné kapitoly na něj připadající také volný řádek. Jeho využití závisí pouze na vaší volbě, můžete si tam poznamenat cokoli od čísla verše, který vás v dané kapitole oslovil nejvíce, přes značku, že daná kapitola vás mimořádně zaujala a rádi byste se k ní o víkendu vrátili a prostudovali ji více, až po překlad, v němž jste uvedenou pasáž četli.
Tak co, už víte, jak budete Bibli v nastávajícím roce číst? Připojíte se k nám, necháte se inspirovat, či vymyslíte něco zcela jiného? Ať už se rozhodnete jakkoli, přeji vám, aby vám to přineslo spoustu požehnání.
Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..