Víkend s Bohem

Tomáš právě přišel večer z práce. Je unavený a má všeho dost. A navíc na co sáhne, to se rozbije. Je zoufalý a bezradný a stále provolává: „To snad proboha ne, Pane Bože proč?“. Náhle se ozve zvonek a u dveří stojí neznámá osoba s pizzou: „Jsem tady, volal jsi mě“ a pozve se dál. Tomášovi se to nejdřív vůbec nelíbí, ale po nějaké době pochopí, že tou osobou je Bůh sám a smíří se s jeho přítomností. Společný čas se mu začne líbit, už ani nechce, aby odešel, protože je mu s ním dobře. Chce se přece ještě tolik zeptat! Odkud přichází, kam jde, po čem opravdu touží, jakou cestu si má vybrat…

Tato autorská divadelní hra přibližuje hravou a laskavou formou, jak by mohl vypadat vztah člověka k Bohu, o kterém píše na tolika stránkách a často nesrozumitelně Bible. Jste vtaženi do přirozeného rozhovoru a nejednou se ztratíte ve svých vlastních myšlenkách. Kladu si otázku: A co kdyby se stalo někdy něco podobného mně? Jak by mém případě vypadal Bůh a co bych dělala?

Tento divadelní kousek mě nabil novou energií a vyvolal ve mně nové otázky. Přeji mu hodně repríz a nadšených diváků aspoň tolik co na premiéře!

 

Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..