V kraji divů

Tak nám paní Mayerová začal ples, a byl to ples zcela ve valašském stylu a eště k tomu ve Valmezu a jaktěživ by vás nenapadlo, co se tam mohlo udát, poněvadž evangelické plesy všeobecně bývají plny lidiček, bratří a sester, co umí smýšlet i jinak než konzumně.
Celá akce se jmenovala: ,,V kraji divů‘‘, což je samo o sobě divné, a již u vchodu jste si toho mohli povšimnout, hlavně kvůli tomu, že vstupenky byly bílé na černém a že někteří byli velmi podivně oblečeni.

Popravdě vám řeknu, že jak z pohledu hlavního kápa v organizačním duchu, tak z nadhledu člověka, co se přišel parádně pobavit, se tato taškařice vydařila zcela vychváleně.

Začátek byl sic lehce neomšelý a takový nedosolený, ale po krátkém podobenství ze života a následujícím úryvku z Bible jsem se už jenom těšil na ty momentky snad spokojeně nadšených lidí.

Kapela začala hrát, sice jako celek vypadali tak jako hospodsky-ležérně, nicméně hráli, jako kdyby to měl být jejich poslední koncert, a čím dál tím líp, což mládežníky začalo povzbuzovat k tanci, což podmínilo jejich nadšení a tak dál do noci.

Do kolen mě dostala Alen, která začala v jistém momentě tančit jakýsi podivuhodný slepičí tanec, který byl z nitra konejšen loajálním holubím vrkotem, a v tomto duchu provířila parket.

Za zmínku taky stojí jídlo, a to nejen ledajaké, tedy klobásy. Tyto zauzené klobásky, naplněné masenkem se již při rozkrojení rozplývaly na talířku, při následném vložení do úst se sousto snažilo jakoby ovlažit uživatele svou chutí a tónem, který dokáže nabídnout snad jen Valašsko.

Ať si kdo chce co chce říká, ať si mamka slzy utírá, můj osobní názor je ten, že pokud chcete poznat nové lidi, výborně se s nimi pobavit a ještě z toho vytěžit to dobré, tato rodinně vyhlížející akce je pro každého, každého.

Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..