Z čeho by si křesťan neměl dělat legraci?

 Monika Henčlová

(novinářka, spisovatelka, dobrovolnice, snad brzy studentka teologie)

Hodnota lidského života je, podle mě, důležité a vážné téma. Žádný člověk nemá právo sahat na život jiného člověka nebo jej soudit. Bůh nás tu chce všechny a v téhle podobě, nezasahujme do toho.


 

 Lukáš Hradil

(hudebník, produkční Colours of Ostrava a TV Noe)

Křesťan by si neměl dělat legraci z toho, o čem si myslí, že není legrační, nebo o čem je přesvědčen, že by se z toho legrace dělat neměla… což nemusí nutně souviset s jeho křesťanstvím či věroukou, jako spíše s nastavením vlastních hodnot. Hlavně by si měl umět udělat radost sám ze sebe!


FOTO:  EVEY TAYLOR

Lia Valková

(synodní kurátorka ČCE)

Křesťan by si neměl dělat legraci z Pána Boha. Tím chci říct, že by neměl zesměšňovat a zlehčovat dílo spásy, které pro nás Bůh vykonal obětí svého syna Ježíše Krista. Pro mne je vtipkování na toto téma nepřijatelné a znevěrohodňuje nás křesťany. Je smutné, že si někteří pletou legraci s netaktností, někteří dokonce považují za legrační to, co je sprosté, a nejsou schopni rozeznat, co je vtipné a co trapné. Ale to myslím obecně, ne přímo na adresu křesťanů.


horacek-10-11horacek-10-11Michal Horáček

(textař, básník)

Z utrpení bližních.


 

anketa-wagnerPetr Wágner

( farář, moderátor pořadu Hergot!)

Ta otázka jaksi předpokládá, že legrace je mezi křesťany až příliš a že by se měl nezadržitelný proud vtipu nějak přehradit, aby toho nebylo moc. Tenhle dojem ale z nás křesťanů vůbec nemám! Tedy pokud jde o legraci skutečnou, takovou, která působí úlevu skrze upřímný smích. Hlavně mi dost chybí umění dělat si legraci sami ze sebe – trefovat se do ostatních (nevěřících, jinověrců a podobně) mi přijde opravdu trapný. Takže spíš takhle: ať je víc humoru mezi námi, je toho hromada, co je na nás směšného – rozpory mezi tím, čemu věříme a co skutečně děláme, rádoby duchovní pózy i křečovité snahy „přiblížit se světu“, sebeklam, že jsme vlastníci pravdy v rozporu s tím, že nám věčně uniká, na čí straně máme stát ve společnosti…

Komentáře

One thought on “Z čeho by si křesťan neměl dělat legraci?

Co na to říkáte?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.