Z čeho by si křesťan neměl dělat legraci?

 Monika Henčlová

(novinářka, spisovatelka, dobrovolnice, snad brzy studentka teologie)

Hodnota lidského života je, podle mě, důležité a vážné téma. Žádný člověk nemá právo sahat na život jiného člověka nebo jej soudit. Bůh nás tu chce všechny a v téhle podobě, nezasahujme do toho.


 

 Lukáš Hradil

(hudebník, produkční Colours of Ostrava a TV Noe)

Křesťan by si neměl dělat legraci z toho, o čem si myslí, že není legrační, nebo o čem je přesvědčen, že by se z toho legrace dělat neměla… což nemusí nutně souviset s jeho křesťanstvím či věroukou, jako spíše s nastavením vlastních hodnot. Hlavně by si měl umět udělat radost sám ze sebe!


FOTO:  EVEY TAYLOR

Lia Valková

(synodní kurátorka ČCE)

Křesťan by si neměl dělat legraci z Pána Boha. Tím chci říct, že by neměl zesměšňovat a zlehčovat dílo spásy, které pro nás Bůh vykonal obětí svého syna Ježíše Krista. Pro mne je vtipkování na toto téma nepřijatelné a znevěrohodňuje nás křesťany. Je smutné, že si někteří pletou legraci s netaktností, někteří dokonce považují za legrační to, co je sprosté, a nejsou schopni rozeznat, co je vtipné a co trapné. Ale to myslím obecně, ne přímo na adresu křesťanů.


horacek-10-11horacek-10-11Michal Horáček

(textař, básník)

Z utrpení bližních.


 

anketa-wagnerPetr Wágner

( farář, moderátor pořadu Hergot!)

Ta otázka jaksi předpokládá, že legrace je mezi křesťany až příliš a že by se měl nezadržitelný proud vtipu nějak přehradit, aby toho nebylo moc. Tenhle dojem ale z nás křesťanů vůbec nemám! Tedy pokud jde o legraci skutečnou, takovou, která působí úlevu skrze upřímný smích. Hlavně mi dost chybí umění dělat si legraci sami ze sebe – trefovat se do ostatních (nevěřících, jinověrců a podobně) mi přijde opravdu trapný. Takže spíš takhle: ať je víc humoru mezi námi, je toho hromada, co je na nás směšného – rozpory mezi tím, čemu věříme a co skutečně děláme, rádoby duchovní pózy i křečovité snahy „přiblížit se světu“, sebeklam, že jsme vlastníci pravdy v rozporu s tím, že nám věčně uniká, na čí straně máme stát ve společnosti…

Komentáře

One thought on “Z čeho by si křesťan neměl dělat legraci?

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..