Sama proti času

M. Sáblíková, R. Červinková: Martina Sáblíková – Sama proti času | Mladá Fronta, 184 stran

M. Sáblíková, R. Červinková: Martina Sáblíková – Sama proti času | Mladá Fronta, 184 stran

Když někdo řekne jméno Martina Sáblíková, asi každý ví. Zlatá medaile je národní bohatství. Jaká je druhá strana mince? Může si člověk na vrcholu kariéry uchovat své soukromí? Kolik odříkání stojí za takovým úspěchem? Jenže to vůbec není vše, co se o Martině v knížce Radky Červinkové dozvíte. Popudem k napsání knihy byla autorčina spolupráce na dokumentárním filmu Sama proti času, který byl do kin uveden v prosinci minulého roku.

Vznikl ženský rozhovor, který víc než o sportovní hvězdě vypráví o dívce, co během boje o zlato vyrostla v dámu. I když ono to tak horký není, protože někdy i Martina zůstává malou holkou, ale na druhou stranu je to neuvěřitelně silný člověk. Autorce se podařilo překročit hranice, poznat ji a takovou šanci dostane málokdo.

Je to o otvírání pomyslných bran a překračování zábran, o vztazích s rodiči, s nejbližšími a o strachu ze zklamání a najdete tam i roztomilou výpověď o víře. Není to pouhý rozhovor, někdo v tom příběhu může poznat i sebe a rozhodně se po přečtení budete na mistryni světa koukat jinýma očima. Ona nespadla z Marsu a ta sláva není vždy jen o vítězství.

Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..