Proč Nota nebe?

listopad 2013 191Magdalena Živná

Do Noty nebe píšu, protože je možné do ní psát nejen o nebi, ale i o pekle. Je to pro mě svobodná možnost se vyslovit k problémům, které se mne (a v mém pochopení i ostatních) dotýkají — nově teď i v sociální notě.

Na semináři v Mnichově Hradišti Michael Otřísal mluvil o prorocké funkci médií, o tom, že nemá cenu psát o něčem, o čem si všichni přečtou rádi. Přála bych Notě nebe do nového roku, aby se nevyhýbala ožehavým tématům — aby sestupovala z nebe, stála nohama pevně na zemi, nebála se zapeklitých témat. Aby ale vždy pamatovala na to „lano, co nás k nebi poutá,“ a žila svou vírou — nikoli vírou mrtvou bez otázek, schopnosti vystavit se kritice a vtipu, ale vírou živou, žitou a život dávající.

Zdeněk Kříž

Proč Nota nebe? Protože dekonstrukce. Chci vybízet k kreativnímu čtení, ne jen k pasivnímu přijímání nějakých informací. Přál bych si, aby naši čtenáři měli nadhled a vlastní hlavu.

 Jaroslav F. Pechar

Proč Nota Nebe? Protože mě přehlasovali, a tak nezůstal původní název „Bratrstvo“!

Hanka Běťáková

Kromě svého dosavadního korektorského šťourání bych ráda obohatila Notu nebe o trochu kreativnější, vtipnější či hloubavější pohledy na svět ve fejetonech. na vás bude, abyste si to přebrali a rozhodli, jestli to někam vede, nebo se v tom jenom tak plácám.

Notu nebe si představuju jako tu jednu notu, díky které se celá skladba najednou posune o několik tříd výš směrem k dokonalosti. Bylo by úžasné, kdyby se nám to s pomocí Boží povedlo.

Kolja Ivaskiv

Proč Nota nebe? Protože je otázka, jestli dobře známé melodie jsou tak dobře známá témata a jak nám to v životě ladí. Ve filmu „Jako v nebi“ je to vystiženo trefně: faleš v intonaci znamená faleš v duši. Proto budu rád, když se naše redakce bude snažit notovat, tak si prozpěvovat, a bude to i přes úskalí ladit, vydávat čtenáři pěknou partituru ke čtení.

Jitka Vlčinská

Protože nastal čas, abych i já začala zpívat. A jak je mým zvykem, učím se to za pochodu, proto prosím o shovívavost. Snad hlasy našich redaktorů společně vytvoří symfonii líbivou pro vás i pro našeho nebeského dirigenta.

Karel Müler

Proč píšu do Noty nebe? Je to skvělá příležitost, jak se seznámit s dalšími hudebníky, kteří skládají své noty do článků, které pak rozehrají ty nejrůznější písničky v hlavách čtenářů.

Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..