Nota nebe kudy kam?

nn-01401-1

Obálka první Noty nebe

Celý rok jsme Bratrstvu hledali nový název, nějaký lehký, a tak otevíráte první číslo časopisu Nota nebe. Chceme dál psát o věcech, které nás přesahují. Profilovat se jako křesťanský časopis otevřený mladým lidem. Věkový rozptyl zůstává nadále široký, tedy 12 až 24, a obsahový zrovna tak. Najdete tu rubriky, které znáte z Bratrstva, jako Proč věřím, Fajn lidi, Fotoromán, Zamyšlení a Art. Stejně jako to bývalo každoročně v Bratrstvu, tak vzniklo i několik nových, které bych vám ráda představila.

Magdaléna Živná si vymyslela Sociální notu. Rozhovory s lidmi, kteří pomáhají, a návody k tomu, jak býti v sociální oblasti užitečný těm potřebným. Rubrika Ladí neladí není o muzice, ale harmonii a disharmonii v životě, tedy co Kolju Ivaskiva naštvalo a Filipa Němečka potěšilo, případně naopak. Naše nová redaktorka Jitka Vlčinská pro vás bude hledat na mládežích, co zajímavého byste mohli dělat — Vyzkoušeno, jako první přináší návod jak napsat hru — divadelní hru! Do živého se nám rozrostlo na dvě strany a rádi bychom zde aktuální problémy rozebírali z křesťanského úhlu pohledu a dostávali se pod jejich povrch. Cesta, tedy vlastně jakýsi cestopis, který ze svého deníku o pouti do Santiaga de Compostela skládá další nový redaktor Karel Müller. Ta cesta mi trochu souzní i s tématem celého ročníku, postmoderna a my v ní. Kudy a kam kráčíme, ohlížíme se, nebo míříme ostře vpřed? Hlavní téma moderuje Barbora Karešová, na křesťany kouká z druhého břehu a zajímá ji, jak my to myslíme, co říkáme a v co věříme. Rozhovor nad lehkostí bytí jsme tentokrát vedli ve trojici s farářem pro mládež Pavlem Junem.

Lehkost bytí v lednu 2014. Stojíme před otázkou, mohu si lehce proplouvat od jedněch Vánoc ke druhým, nebo se zastavím v církevním roce a půjdu s Ježíšem na Golgotu?

Komentáře

Co na to říkáte?

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..